Restaurant 'de Knoop' groot succes

Gepubliceerd op 03-02-2012

Op 21 januari 2012 was het dan zover; Restaurant 'de Knoop' opende eenmalig haar deuren. Dit speciale scouting restaurant werd gerund door de padvindsters van Scouting Doesburg. Zij waren deze avond zowel gastvrouw, serveerster als chef-kok.

Familie van deze jonge medewerksters had het voorrecht om te mogen reserveren in het restaurant. Uiteindelijk stonden er 33 gasten op de lijst. Dat vraagt dus om veel voorbereiding. De padvindsters hebben dan ook hard gewerkt. Dit begon al met het bedenken en uitwerken van het idee om een Restaurantavond te organiseren. Daarnaast moesten er natuurlijk veel recepten worden verzameld om voldoende gerechten te hebben voor de 3 buffetten.

Er moest van alles geregeld en gemaakt worden voor de aankleding van het restaurant, er werden afspraken gemaakt over de 'bedrijfskleding' en er werd een indeling gemaakt voor de vele tafels. Op de zaterdag zelf begonnen de meiden om 13 uur al met het bereiden van de eerste gerechten en met het maken van de mise en place. Het clubgebouw werd omgetoverd tot een sfeervol Restaurant en om 17.00uur was het tijd om alle medewerksters in hun bedrijfskleding te steken, de laatste dingen klaar te zetten en nog even met elkaar het programma door te spreken.

Alles stond klaar toen al voor 17.30 uur de eerste gasten arriveerden. Zij werden hartelijk welkom geheten waarna hun reservering werd gecheckt. Nadat hun jas was aangenomen werd hen een welkomstdrankje aangeboden en konden zij plaatsnemen bij de openhaard in een sfeervol verlichte ruimte. Alle gasten stroomden binnen en bij de openhaard ontstond direct een warme sfeer doordat gasten gezellig met elkaar aan de praat kwamen. Om 18.00uur waren alle gasten aanwezig en werden zij gezamenlijk nogmaals welkom geheten. Samen zijn we een moment stil geweest waarna onze traditionele yell 'Hap hap happerdehap' volgde. Nadat wij elkaar op deze wijze smakelijk eten hadden gewenst werden de gasten naar een andere ruimte begeleid waar bij kaarslicht het voorgerechtenbuffet klaar stond.

Na een korte instructies konden alle gasten gaan genieten van de diverse voorgerechten die de padvindsters hadden bereid. Zo was er tomatensoep, groentesoep, Doesburgse mosterdsoep (met of zonder spekjes), zalmsalade en rundvleessalade, zelfgebakken brood en zelfgemaakte knoflooksaus. Ondertussen werden de drankjes opgenomen en geserveerd. Uniek in dit restaurant was dat de medewerksters af en toe bij de gasten aanschoven om ook te genieten van de heerlijke gerechten. Maar dit was vaak van korte duur, omdat er in de keuken al weer genoeg te doen was. Na het eerste buffet werden de gasten voor gegaan naar de volgende restaurantzaal waar het hoofdgerechtenbuffet klaar stond met o.a. zelfgemaakte pizza's, andijviestamppot, wraps, pasta, rijst, appeltjessalade, pannenkoeken en gepofte aardappels met kruiden crème. En als hoogtepunt konden de gasten kennismaken met een andere Scouting Doesburg traditie: Spikozo. Na een uitleg van de herkomst van de naam en een korte instructie werden de twee spikozopannen aangestoken. Dit gaf naast de vele kaarsjes wat extra licht en sfeer en daarmee was het hoofdgerechtenbuffet geopend. De meeste jonge gasten waren al bekend met het spikozoën, zij waren dan ook een voorbeeld voor de volwassen gasten die ook hun weg vonden naar de spikozopannen. Tijdens het dineren werd er gesmuld, gekletst en gelachen. Op de muur werden foto's geprojecteerd waarop onze scouts (van de afgelopen paar jaar) te zien waren met eten of drinken (op welke manier dan ook). Inmiddels waren de padvindsters gewisseld van taak in het restaurant zo dat ook andere dames konden serveren of even wat mee eten. En wederom werd er in de keuken hard gewerkt. Terwijl de afwas van het voorgerecht werd gedaan en de laatste pizza's, wraps en gepofte aardappels (te toch net iets langer hadden gekund) uit de oven werden gehaald om het buffet aan te vullen werd alles voor het nagerechtenbuffet gereed gemaakt. Toen de gesmolten chocola voor de chocoladefondue werd neer gezet werden de gasten naar de volgende ruimte gebracht voor het laatste buffet. Naast de chocoladefondue met vers fruit, marshmallows en lange vingers kon iedereen die nog een gaatje over had zich te goed doen aan kwarktaart, arretjescake, appeltaart met witte chocolade, vla, yoghurt, zelfgemaakt chocolade ijs, vruchtenbowl, warme kersen en slagroom. Ook hier werd weer flink van genoten terwijl in de keuken de volgende berg afwas weg gewerkt werd. Nadat iedereen voldaan was werden alle medewerksters van Restaurant de knoop bij de gasten geroepen. Daar volgde een afsluiting van de avond met een applaus voor de padvindsters. Elke padvindster kwam vervolgens de rekening presenteren bij haar eigen familie. Deze lag op een schoteltje met wat pepermuntjes en chocolaatjes. Er waren al reacties gekomen van de gasten dat alle gerechten erg lekker waren en dat de hele avond erg gezellig was. Dit bleek ook uit de fooi die gegeven werd. Ondanks dat iedereen netjes had betaald, voelden een aantal ouders zich toch geroepen te helpen met de afwas van het restaurant. Want ondanks dat er vanaf 18.30 uur non-stop werd afgewassen waren de stapels afwas om 20.30 uur nog hoog genoeg om 4 ouders een uur bezig te houden. Wel moet gezegd worden dat zij er geen genoeg van konden krijgen en met een doekje zelfs de keukenkastjes nog even meegenomen hebben. Daarna kon een ieder voldaan naar huis. De padvindsters mogen trots zijn op wat ze deze avond hebben neergezet!

Op die avond waren we te moe om het geld te tellen, maar inmiddels kunnen we bekend maken dat Restaurant de Knoop een winst heeft gedraaid van ruim €300, - (De boodschappen van bijna €200, - zijn daar dus al van af getrokken). Deze winst komt volledig ten goede aan het zomerkamp van dit jaar. Want de padvindsters hadden het verzoek om dit jaar naar het buitenland op kamp te gaan. De leiding heeft aangegeven hun best te gaan doen om dit te organiseren, mits de padvindsters zelf hun best gingen doen om geld bij elkaar te verzamelen voor de treinreis. En hun best hebben ze zeker gedaan, met een mooi resultaat! Helaas nog net niet genoeg voor een retourtje voor alle padvindsters, dus in het voorjaar zal er nog een andere actie volgen om ook de laatste euro's bij elkaar te sparen. Maar eerst mogen we nog nagenieten van deze geslaagde avond! 

Bekijk alle foto's in ons fotoalbum

Terug naar het nieuwsoverzicht